O mně

Ahoj,
jmenuji se Lucie Seifertová a narodila jsem se v Poděbradech roku 1969. Moje maminka byla skvělá sklářská výtvarnice a navrhla spoustu váz, sklenek, servisů, … Tatínek byl vědecký pracovník, ale strašně rád maloval a já vždycky litovala, že se nestal malířem, nebo ilustrátorem. Mám ještě sestru Lindu a ta vytváří krásné a neskutečně dobré dorty.

Už v mateřské školce jsem pořád malovala, ale i do knížek a tak, když jsem jednou tatínkovi pomalovala i jeho oblíbenou knihu malíře Albrechta Dürera, tak se rozčílil a vyřkl nade mnou ortel: “Ty budeš ilustrátorka!“ No, a tak to všechno se mnou začalo. Absolvovala jsem Střední odbornou školu výtvarnou Václava Hollara a Akademii výtvarných umění v ateliéru monumentální malby Jiřího Sopka. Během studia jsem pracovala v různých redakcích jako grafik a ilustrátor, ale nejen to, byla jsem například i uklízečkou ve Smetanově divadle. Někdy je trochu těžké se jako výtvarník uživit, tak si musíte pomoct nějakou tou brigádou mimo obor. Samozřejmě, jako každý výtvarník jsem obíhala různé nakladatelství a „mačkala čepici“ před různými vydavateli až se na mě usmálo štěstí a v roce 1999 mi vyšla moje první autorská kniha „Tajemná Praha“.

V roce 2003 mě a mého manžela zpěváka a skladatele Petra Pancha Prchala finanční tíseň donutila půjčit si peníze a založit vlastní rodinné nakladatelství. Má nejslavnější v pořadí čtvrtá kniha se jmenuje Dějiny udatného českého národa. Toto prostorové leporelo získalo několik cen (Magnesia litera, Zlatá pečať, Zlatá stuha). Dějiny jsme v roce 2004 také zvětšili do obřích rozměrů a cestujeme s ní jako s výstavou prakticky po celém světě. Byli jsme s ní v USA, Rusku, Bologni, Lucembursku, ale projeli jsme s ní také celou naší republiku. S Českou televizí vznikl stojedenáctidílný stejnojmenný animovaný seriál, který získal cenu Trilobit a Elsa, za nejlepší animovaný projekt. Tento animák se stal doplňkem učiva vlastivědy na spoustě základních škol po celé naší zemi.

Pro Českou mincovnou jsem zpracovala sedmidílnou edici „Historie mincí v českých zemích“, kde v každé knize najdete repliku mince. Také jsem napsala knihy o historii města Ostravy a později i Opavy, ke které patří i stolní hra V Opavě. Pro Mendelovu univerzitu v Brně vznikla komiksová kniha o Gregoru Johannu Mendelovi a strastiplném příběhu genů. Odlehčeným způsobem jsem zpracovala i historii společnosti YMCA..
V našem rodinném nakladatelství vedle Dějin udatného českého národa vznikly další knihy a projekty: Tajemná Praha, Tajemné hrady a zámky království českého, Pražský hrad a jeho tajemství, Tajemný golem, Český ráj a jeho tajemství, Příběhy z tajemné Prahy, v edici pro nejmenší čtenáře – Pohádka o Bruncvíkovi, o králi Karlovi IV., o Horymírovi, o husitech, o praotci Čechovi a těch dalších, o lovcích mamutů, o Československu, o Cyrilovi a Metodějovi, o Janu Amosu Komenském, o Jiřím z Poděbrad, komiksová kniha Hustý internet, úžasně napsaná kniha Evy Hudečkové Veselice, hry  – Dějiny udatného českého národa, Lovci mamutů, několik Taháků pro mého syna, kterého učení nezajímá, pexeso, prostorový obrázek Karlův most.

Nyní pracuji na rébusech z Dějin udatného českého národa. Zatím vyšel první díl – Lovci mamutů a zemědělci.

Ale když to shrnu, tak zatím mé nejmilovanější projekty, které jsem zrealizovala, se jmenují:  „Toník a Péťa“:)

Soubory ke stažení

Pokud potřebujete další podklady či zdroje týkající se mých knih můžete je stáhnout v podstránce ke stažení.