O mně

Ahoj,
jmenuji se Lucie Seifertová a narodila jsem se v Poděbradech roku 1969. Moje maminka byla skvělá sklářská výtvarnice a navrhla spoustu krásných skleniček a váz. Tatínek byl vědecký pracovník, ale strašně rád maloval a já vždycky litovala, že se nestal malířem, nebo ilustrátorem. Mám ještě sestru Lindu a ta vytváří krásné a neskutečně dobré dorty.

Už v mateřské školce jsem pořád malovala, ale i do knížek a tak, když jsem jednou tatínkovi pomalovala i jeho oblíbenou knihu malíře Albrechta Dürera, tak se rozčílil a vyřkl nade mnou ortel: “Ty budeš ilustrátorka!“ No, a tak to všechno se mnou začalo. Absolvovala jsem Střední odbornou školu výtvarnou Václava Hollara a Akademii výtvarných umění v ateliéru monumentální malby Jiřího Sopka. Během studia jsem pracovala v různých redakcích jako grafik a ilustrátor, ale nejen to, byla jsem například i uklízečkou ve Smetanově divadle. Někdy je trochu těžké se jako výtvarník uživit, tak si musíte pomoct nějakou tou brigádou mimo obor. Samozřejmě, jako každý výtvarník jsem obíhala různé nakladatelství a „mačkala čepici“ před různými vydavateli až se na mě usmálo štěstí a v roce 1999 mi vyšla moje první autorská kniha „Tajemná Praha“.

V roce 2003 mě a mého manžela zpěváka a skladatele Petra Pancha Prchala finanční tíseň donutila půjčit si peníze a založit vlastní rodinné nakladatelství. Má nejslavnější v pořadí čtvrtá kniha se jmenuje Dějiny udatného českého národa. Toto prostorové leporelo získalo několik cen (Magnesia litera, Zlatá pečať, Zlatá stuha). Tuto knihu jsme v roce 2004 také zvětšili do obřích rozměrů a cestujeme s ní jako s výstavou prakticky po celém světě. Byli jsme s ní v USA, Rusku, Bologni, Lucembursku, ale projeli jsme s ní také celou naší republiku. S Českou televizí vznikl stojedenáctidílný stejnojmenný animovaný seriál, který získal cenu Trilobit, za nejlepší animovaný projekt. Tento animák se stal doplňkem učiva vlastivědy na spoustě základních škol po celé naší zemi.

Nyní pracuji na úžasné edici Historie mincí v českých zemích, kde společně s Českou mincovnou vytváříme sedmi dílný knižní projekt o dějinách ražby mincí na území České republiky. V každé knize najdete repliku mince, které je kniha věnována.

Ale když to shrnu, tak zatím mé nejúspěšnější projekty, které jsem zrealizovala, se jmenují:  „Toník a Péťa“.

Soubory ke stažení

Pokud potřebujete další podklady či zdroje týkající se mých knih můžete je stáhnout v podstránce ke stažení.