Výstavy a besedy

Výstava Dějiny udatného českého národa

Jedná se o obří verzi stejnojmenné knihy. Procestovala Spojené státy Americké, navštívila i některá evropská města a stále je ji možno vidět na různých místech České republiky. Kdo projde celou výstavou, navštíví lovce mamutů, první zemědělce a kováře, Kelty, Germány, Slovany, Přemyslovská knížata, Lucemburky, Jagellonce, Habsburky… jednoduše projde celou naší historií. Panely jednotlivých stran měří 2 m na výšku. Délka celé výstavy je 70 m, ale protože se jedná o jakousi „harmoniku“, délka se dá různě nastavit. Panely je možné od sebe také oddělit.

 

Výstava tedy může být v několika místnostech. Možná víc napoví nákres, jak je možné výstavu instalovat a také fotografie z proběhlých instalací.

Jestliže máte zájem o výstavu, musíme se domluvit na podmínkách, termínu, možnostech, …
Prosím, kontaktujte nás buď na telefonu: 777 86 82 83 nebo e-mail: petr-lucie@seznam.cz

Výstava na zem

Ze stolních deskových her vznikly výstavy, které se instalují na zem. Nelepí se, obrázky dokonale přilnou k hladkému povrchu a skvěle drží. Návštěvníci se stanou „figurkami“, hází se plyšovou kostkou. Postupuje se po bílých kolečkách, na barevných obrázcích se plní úkoly.


Fotogalerie z výstav


Besedy s Lucií Seifertovou

Beseda je ideální pro první stupeň, ale zvládnou to i deváťáci nebo předškoláci. Skvělá byla i kombinace stařečků z domova důchodců s malými dětmi. Na začátek dám návod, jak se stát spisovatelem a ilustrátorem. Na určené téma pak něco povyprávím, případně promítnu a přečtu některou ze svých knížek. Naučím přítomné, jak si vyrobit prostorový obrázek a jak nakreslit některé historické „osobnosti“ – mamuta, golema, Františka Josefa I., Masaryka… Na některá témata (Karel IV., Dějiny) si třída může vyrobit celou knihu. Zvládne to každý, v nejhorším pomůžu. V klidu se to stihne za dvě vyučovací hodiny. Maximální počet duší je asi 50.

Jestliže máte zájem o besedu, musíme se domluvit na podmínkách, termínu, možnostech…
Prosím, kontaktujte nás buď na telefonu: 777 86 82 83 nebo e-mail: petr-lucie@seznam.cz

Co je potřeba k tvůrčí dílně

  • čtvrtka A4 (neboli „výkres“ neboli kreslící karton A4)
  • barevné papíry – ideální jsou malé kousky, odstřižky (asi 10 cm x 7 cm). Pro výrobu „Dějin“ jsou třeba také nerozstříhané barevné papíry, které slouží místo čtvrtky A4.
  • pastelky
  • tužka
  • nůžky
  • tuhé lepidlo

Já většinou potřebuji tabuli nebo velký papír na stojanu a něco na kreslení (křídu nebo speciální fix) a někdy projektor s počítačem – k promítání PDF.

Témata besed

Témata jsou podle mých knížek:

Fotogalerie z besed

Chcete se o mně dozvědět více?

Podívejte se na můj životopis...